Terminarz 2017/2018

 

LISTOPAD 2017

 

UWAGA! ZMIANA TERMINU!

Od piłeczki do sceny w 5 godzin

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

NOWY TERMIN:
08.12.2017
piątek 16.30 - 20.30

Anna Adamczyk
KLANZA Warszawa

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 6
ul. Brożka 26
Warszawa

100 zł

5

WSTĘP DO PEDAGOGIKI CYRKU - zabawy rozwijające kreatywność, koncentrację i motorykę

Szkolenie dedykowane dla: nauczycieli wychowania przedszkolnego i szkolnego, wychowawców, opiekunów, instruktorów zajęć ogólnorozwojowych, animatorów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych tematyką kursu.

Korzyści z udziału w szkoleniu:

1)   pakiet ćwiczeń i gier wspierających koordynację, kreatywność, koncentrację, spostrzegawczość i refleks

2)   okazja do zdobycia atrakcyjnej umiejętności, jaką jest możliwość żonglowania chustkami szyfonowymi oraz rozkręcania talerzy cyrkowych

3)   poznanie zastosowania metody Pedagogiki Cyrku jako formy pracy z grupą zorientowaną na indywidualny proces i strategię uczenia się.

 

NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima
-
wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii
„Edukacja przez ruch" Doroty Dziamskiej

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

17 - 18.11.2017
piątek 17.30 - 20.30
sobota 8.00 - 17.30

Elżbieta Furmańska
KLANZA Rzeszów

Przedszkole nr 148
ul. Kazimierzowska 45
Warszawa

200 zł

15

Warsztaty „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima" pochodzą z pakietu:

1. „Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato"

2. „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato"

3. „Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima"

4. „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima".

Każde z wymienionych warsztatów zawierają zupełnie inne propozycje działań plastycznych, muzycznych i ruchowych. Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz pracujących z uczniami z mikrodeficytami, pracowników placówek opiekuńczo - wychowawczych i studentów kierunków pedagogicznych.

Proponowane pomysły na scenariusze, wiersze i opowiadania, utwory i zabawy muzyczne, masażyki oparte są na kinezjologicznym systemie kształcenia i terapii Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej. Ćwiczenia z programu Edukacja przez ruch stymulują wszystkie sfery rozwojowe, szczególnie polisensoryczne poznanie i zrównoważenie lateralne, a poprzez rytmiczne procedury ruchu wyzwalają radość i zapewniają uczucie przyjemności w procesie uczenia się. Wszystkie propozycje są doskonałym uzupełnieniem obowiązującej podstawy programowej. Wplatają się w tematykę opartą na kalendarzu imprez, porach roku i zagadnieniach bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, mogą być stosowane do pracy indywidualnej i grupowej. Powstałe w czasie zajęć z dziećmi prace plastyczne można wykorzystać dodatkowo jako duże karty pracy (szczególnie ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym i sześcioletnich uczniów klas pierwszych, pomysły na zajęcia otwarte z rodzicami lub efektowne dekoracje.

Autorki: Iwona Biśto i Elżbieta Furmańska

 

1 Popląsaj, pohasaj po polach i lasach

2 Fantastyczny świat makulatury

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

25, 26.11.2017
sobota 9.00 - 18.00
niedziela 9.00 - 13.30

Jarosław Jatel
KLANZA Białystok

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

180 zł

15

1.    Celem szkolenia jest wzbogacenie warsztatu metodycznego z zakresu zabaw ruchowych
i pląsów w plenerze. Uczestnicy poznają zabawy ułatwiające integracje grupy, rozwijające koncentrację, muzyczne, ruchowe (odmiany berka) ukierunkowujące ekspresję dziecka oraz pomysły na zabawy ekologiczne. To propozycja zabaw i metod integracyjnych na wycieczkę szkolną, ognisko, "zieloną szkołę" i inne wypady plenerowe. W programie pląsy, tańce integracyjne, zabawy z "przyśpiewką" bez potrzeby użycia sprzętu nagłaśniającego.

2.    Cel warsztatów to wyposażenie nauczycieli w proste metody plastyczne, wykorzystujące materiały recyklingowe oraz zwrócenie uwagi na twórcze możliwości art-eco.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają metody plastyczne z wykorzystaniem gazet, kartonowych pudełek i rolek oraz zabawy ruchowe z zastosowaniem stworzonych rekwizytów. Zajęcia rozwijają kreatywność i twórcze myślenie. Są pomysłem wykorzystywania materiałów papierniczych w niekonwencjonalnych technikach plastycznych.

 

GRUDZIEŃ 2017

 

Metody integracyjne w pracy z grupą
- wprowadzenie do pedagogiki zabawy

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

02 - 03.12.2017
sobota 9.00 - 19.00
niedziela 9.00 - 15.30

Elżbieta Hornowska
KLANZA Warszawa

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

200 zł
w tym
CD + książka

20

Warsztaty przybliżają cele, zasady i podstawy pedagogiki zabawy. Poprzez czynne uczestnictwo pozwalają poznać metody: organizacji sytuacji początkowych w grupie, rozluźniające i integrujące, prowadzenia dyskusji, informacji zwrotnych, naukę kilkunastu tańców integracyjnych, kilkudziesięciu zabaw dla małych i dużych grup. Warsztaty są znakomitą propozycją dla grup, które zamierzają włączyć metody aktywizujące do swojej pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, a także seniorami.

 

Zabawy i piosenki na wyciągnięcie ręki

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

9 - 10.12.2017
sobota 9.00 - 19.00
niedziela 9.00 - 14.00

Anna Jendryka
KLANZA Poznań

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

250 zł
w tym CD

18

Autorki warsztatów „Maluchy..." cz. I i II „Wio koniku...", „Dla dzieci, z dziećmi, o dzieciach" zapraszają na kolejne szkolenie metodyczne oparte na nowych piosenkach, pląsach i zabawach.

Piosenka jest bliska dziecku. Bawi, odpręża, uczy, wychowuje. Stanowi doskonałą płaszczyznę do poznania siebie, innych, nawiązywania pozytywnych relacji w grupie. Daje radość, a czasem skłania do refleksji - dlatego jest uniwersalna. Jednocześnie piosenka to nie tylko słowa i melodia, ale też określony rytm, ciekawa aranżacja, czy interpretacja - a każdy z tych elementów potraktowany osobno, otwiera nowe możliwości i jest źródłem niekończących się pomysłów do pracy z grupą. W warsztatach oprócz 15 autorskich piosenek (umieszczonych na płycie CD) także zabawy ruchowe, tańce, pląsy, ćwiczenia twórcze i teatralne, łatwe działania plastyczne, pomysły na proste, efektowne rekwizyty.

Propozycje przydatne zarówno dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, jak i edukacji wczesnoszkolnej, także do wykorzystania podczas spotkań integracyjnych dzieci i dorosłych.

Autorki: Anna Jendryka, Agnieszka Kaczmarczyk, Małgorzata Wojtkowiak

 

Formy aktywności twórczej dzieci i młodzieży
w oparciu o ideę Carla Orffa

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

09.12.2017
sobota 9.00 - 18.30

Marta Radwańska
KLANZA Warszawa

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 6
ul. Brożka 26
Warszawa

150 zł

12

Warsztaty adresowane są do nauczycieli szkół, wychowawców placówek socjalnych i kulturalno-oświatowych, nauczycieli rytmiki, nauczycieli przedszkoli.

W programie: poznanie prostych, aktywizujących zabaw muzyczno-ruchowych, muzyczne zabawy twórcze, aktywne słuchanie muzyki, kreatywne opracowanie piosenek i tańców, zabawy z wykorzystaniem dźwięku, śpiewu, gry na prostych instrumentach perkusyjnych, tańce integracyjne, tworzenie muzyki elementarnej - według idei Carla Orffa.

 

Zielone okulary - pedagogika zabawy w edukacji przyrodniczej

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

16.12.2017
sobota 9.00 - 18.00

Sylwia Reichel
KLANZA Poznań

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

200 zł
w tym CD

10

Warsztaty skierowane do nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, pasjonatów przyrody, studentów kierunków pedagogicznych i przyrodniczych, rodziców oraz wszystkich pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

W programie warsztatów oprócz 10 autorskich piosenek o tematyce przyrodniczej /umieszczonych na płycie CD/, znajdują się także zabawy ruchowe, działania plastyczne oraz doświadczenia wyjaśniające dzieciom niektóre zjawiska przyrodnicze. Teksty piosenek pomagają zrozumieć niektóre zjawiska przyrodnicze m.in. obieg wody w przyrodzie, segregację śmieci, zjawiska pogodowe itp. Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności wprowadzenia swoich dzieci, uczniów, czy podopiecznych w fascynujący świat przyrody przez zabawę, ruch, taniec
i muzykę.

 

STYCZEŃ 2018

 

CMC (Children Massaging Children) = 4 x D (Dzieci Dzieciom Dar Dotyku)
wg metody E. Scherer - poziom podstawowy

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

12 - 13.01.2018
piątek 17.30 - 20.30
sobota 9.00 - 18.30

Monika Mokrzyszczak
KLANZA Warszawa

Przedszkole nr 45
ul. Lenartowicza 4
Warszawa

220 zł

15

Warsztat CMC (Children Massaging Children) = 4xD (Dzieci Dzieciom Dar Dotyku) wg programu Ewy Scherer z Nowej Zelandii przeznaczony jest dla nauczycieli przedszkoli, młodszych klas szkoły podstawowej oraz osób pracujących w świetlicach szkolnych. Podczas warsztatów uczestnicy mogą poznać proste techniki masażu, które z łatwością wykonują nawet małe dzieci. Podczas zajęć z modułem CMC stosowane są trzy techniki: masaż pleców, masaż dłoni i masaż głowy. Podczas spotkania można dowiedzieć się, jakie znaczenie ma dotyk dla rozwoju dziecka i czym skutkuje jego niedobór, tak powszechny w naszych czasach.

Proponowany program przyczynia się do stymulacji mózgu limbicznego. Tym samym pomaga przywrócić utraconą równowagę.

Osoby zgłaszające się na szkolenie muszą mieć świadomość, że będą brały czynny udział w ćwiczeniach!

 

 

 

 

<< POWRÓT

2009 - 2010 Klanza Warszawa   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków