Terminarz 2017/2018

LUTY 2018

 

Zabawy i piosenki na wyciągnięcie ręki

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

17 - 18.02.2018
sobota 9.00 - 19.00
niedziela 9.00 - 14.00

Anna Jendryka
KLANZA Poznań

Przedszkole nr 148
ul. Kazimierzowska 45
Warszawa

250 zł
w tym CD

18

Autorki warsztatów „Maluchy..." cz. I i II „Wio koniku...", „Dla dzieci, z dziećmi, o dzieciach" zapraszają na kolejne szkolenie metodyczne oparte na nowych piosenkach, pląsach i zabawach.

Piosenka jest bliska dziecku. Bawi, odpręża, uczy, wychowuje. Stanowi doskonałą płaszczyznę do poznania siebie, innych, nawiązywania pozytywnych relacji w grupie. Daje radość, a czasem skłania do refleksji - dlatego jest uniwersalna. Jednocześnie piosenka to nie tylko słowa i melodia, ale też określony rytm, ciekawa aranżacja, czy interpretacja - a każdy z tych elementów potraktowany osobno, otwiera nowe możliwości i jest źródłem niekończących się pomysłów do pracy z grupą. W warsztatach oprócz 15 autorskich piosenek (umieszczonych na płycie CD) także zabawy ruchowe, tańce, pląsy, ćwiczenia twórcze i teatralne, łatwe działania plastyczne, pomysły na proste, efektowne rekwizyty.

Propozycje przydatne zarówno dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, jak i edukacji wczesnoszkolnej, także do wykorzystania podczas spotkań integracyjnych dzieci i dorosłych.

Autorki: Anna Jendryka, Agnieszka Kaczmarczyk, Małgorzata Wojtkowiak

 

Warsztaty gościnne

BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Aktywność muzyczno - ruchowa
- na podstawie metody aktywnego słuchania muzyki według Batii Strauss - cz. I

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

23 - 24.02.2018
piątek 17.30 - 20.30
sobota 8.00 - 17.30

Beata Kubiak

SP 336
ul. Małcużyńskiego 4
Warszawa

275 zł

15

Program jest adresowany do nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, innych nauczycieli pracujących z dziećmi. Celem warsztatu jest:

- prezentacja metody aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss
- przybliżenie głównych założeń metody oraz zasad pomocnych w prowadzeniu zajęć
- tworzenie sytuacji doświadczenia i przeżywania
- ukazanie inspirującej roli muzyki w pracy pedagogicznej.

W trakcie warsztatu zaprezentuję: 12 utworów muzycznych różnych kompozytorów (J. S. Bacha, J. F. Haendla, L. v. Beethovena, D. Kabalewskiego, S. Rachmaninowa, J. Straussa, Fr. Schuberta, F. Rameau, J. Brahmsa, L. Delibesa), do których Batia Strauss opracowała ruch przy muzyce, formy taneczne, instrumentację (niekoniecznie na instrumentach fabrycznych), melorecytację, jak i pewne formy fabularyzacji prezentowanych przykładów.

Oprócz opracowań Batii Strauss zaprezentuję również inne opracowania utworów muzycznych: "Specknerin" opr. Lenka Pospisilowa, "Czardasz", "Zabawa muzyczna z woreczkami" opr. Anna Nowińska, "Bravado" opr. Beata Kubiak.

Dużą zaletą metody jest możliwość jej stosowania przez nauczycieli z mniejszym doświadczeniem muzycznym.

 

MARZEC 2018

 

NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato
-
wybrane elementy kinezjologicznego systemu kształcenia i terapii
"Edukacja przez ruch" Doroty Dziamskiej

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

02 - 03.03.2018
piątek 17.30 - 20.30
sobota 9.00 - 18.30

Elżbieta Furmańska
KLANZA Rzeszów

Przedszkole nr 148
ul. Kazimierzowska 45
Warszawa

200 zł

15

Warsztaty „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato" pochodzą z pakietu:

1. „Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato"
2. „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - wiosna - lato"
3. „Wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima"
4. „NOWE wiersze i opowiadania do kreślenia i składania - jesień - zima".

Każde z wymienionych warsztatów zawierają zupełnie inne propozycje działań plastycznych, muzycznych i ruchowych. Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz pracujących z uczniami z mikrodeficytami, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych i studentów kierunków pedagogicznych.

Proponowane pomysły na scenariusze, wiersze i opowiadania, utwory i zabawy muzyczne, masażyki oparte są na kinezjologicznym systemie kształcenia i terapii Edukacja przez ruch Doroty Dziamskiej. Ćwiczenia z programu Edukacja przez ruch stymulują wszystkie sfery rozwojowe, szczególnie polisensoryczne poznanie i zrównoważenie lateralne, a poprzez rytmiczne procedury ruchu wyzwalają radość i zapewniają uczucie przyjemności w procesie uczenia się. Wszystkie propozycje są doskonałym uzupełnieniem obowiązującej podstawy programowej. Wplatają się w tematykę opartą na kalendarzu imprez, porach roku i zagadnieniach bliskich dzieciom w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, mogą być stosowane do pracy indywidualnej i grupowej. Powstałe w czasie zajęć z dziećmi prace plastyczne można wykorzystać dodatkowo jako duże karty pracy (szczególnie ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym i sześcioletnich uczniów klas pierwszych, pomysły na zajęcia otwarte z rodzicami lub efektowne dekoracje.

Autorki: Iwona Biśto i Elżbieta Furmańska

 

KWIECIEŃ 2018

 

Wszystko jest możliwe - niezwykły świat muzyki filmowej cz. 1

Data

Prowadzący

Miejsce

Cena

Ilość godzin

13 - 14.04.2018
piątek 17.30 - 20.30
sobota 8.00 - 17.30

Anna Jendryka
KLANZA Poznań

Przedszkole nr 148
ul. Kazimierzowska 45
Warszawa

200 zł

15

Muzyka filmowa - świat stworzony przez wybitnych kompozytorów, grany przez najlepsze orkiestry, wymykający się prostym klasyfikacjom i podziałom na style, czy gatunki muzyczne, stanowi fantastyczny materiał do pracy z dzieckiem. To, co zachwyca szczególnie, to ogromne bogactwo form i dźwięków, niebywała różnorodność, siła przekazu i ładunek emocji, jaki niesie. Dzięki wybranym tematom filmowym rozpoczynamy wędrówkę w czasie i przestrzeni, ulegając magii, jaka im towarzyszy. Na warsztatach będziemy bawić się przy muzyce filmowej, tworzyć proste układy choreograficzne, opowieści muzyczne do znanych tematów autorstwa wybitnych kompozytorów, takich, jak Hans Zimmer, Ennio Morricone, Michał Lorenc, czy Vangelis. Dzięki połączeniu przepięknych motywów muzycznych z barwnymi rekwizytami i ruchem,  powstają efektowne, widowiskowe choreografie, które z jednej strony zaskakują i poruszają widza, a z drugiej stanowią silne przeżycie dla samych wykonawców. Moc tej muzyki i jej niezwykłe brzmienia sprawiają, że nawet najprostsze pomysły zyskują artystyczny przekaz i głębię.

 

 

<< POWRÓT

2009 - 2010 Klanza Warszawa   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków